Fevzipaşa Caddesi, No:27, Kat:4, Fatih, İstanbul

Kavitasyon

Fazla kilolar ve bölgesel fazlalıklar, sağlığı tehdit etmekte ve estetik kaygılara yol açmaktadır. Bu kaygıların çözümü için devamlı yeni teknolojiler geliştirilmekte, farklı arayışlar içine girilmektedir. Kavitasyon da bu kaygılardan yola çıkılarak geliştirilmiş, oldukça etkili bir yağ parçalama yöntemidir.

Kavitasyon;  cildin üst yüzeyine uygulanan ultrasonun, ani ve yüksek basınç etkisi yaratarak,  yağ dokularında bulunan hücre sıvılarını parçalamasıdır.  Ses dalgaları sayesinde bölgesel yağlanmaları ve selülitleri gideren, cerrahi olmayan bir işlemdir. Kavitasyon işlemiyle ortaya çıkan köpüklenme, ilk önce genişleme daha sonra patlama etkisi yaratır. Kavitasyon adı verilen bu etki, önce bölgesel yağları sıvılaştırır, sonrasında hücrelerin duvarlarında tahribat yaratarak yağların doğal yapısını bozar. Bu sayede açığa çıkan yağ asitleri parçalanır ve lenf yolları sayesinde bu bölgeden uzaklaştırılır.

Kavitasyon; kalça, göbek, karın, bel, kol ve sırtta bulunan depo yağları parçalayıp, bu kısımlarda yerleşmiş olan bölgesel yağları eritmek için ve selülitli bölgelerin kötü görünümünü yok etmek için kullanılır.

Sorunlu bölge temizlenip dezenfekte edilerek, kavitasyon işlemine hazırlanır. Yaklaşık 40 dakika kadar kavitasyon işlemi yapılır. Kavitasyon işleminden sonra, ultra sound ve ya ped uygulaması yapılarak toparlama sağlanır. Sıvı hale getirilmiş yağların vücuttan atılmasını sağlamak için, lenf drenaj yapılır.

Kavitasyon işlemi haftada 1 veya 2 seans olmak üzere uygulanır ve 6 ya da 8 seansta tamamlanır. Tedavi sırasında ve sonrasında her hangi bir acı veya ağrı duyulmaz. Seanslar sonrasında günlük yaşantınıza devam edebilir, sosyal aktivitelerinize katılabilirsiniz. Kavitasyon işleminin her hangi bir yan etkisi olmaz.

Kavitasyon işleminin ilk seansında; yağlı alan bölgesine ve kişinin yapısına göre değişen, 2 ile 8 cm arasında bir incelme gözlenir. Daha sonra yapılan seanslarda da bu incelmeler devam eder. Bu bölgelerdeki parçalanmış yağların vücuttan atılması için, yaklaşık 2,5 litre su içmek faydalı olacaktır. Yapılan uygulamanın daha etkili olabilmesi için,  bu süreçte olabildiğince yağsız beslenmek ve sigara ve alkolden uzak durmak tavsiye edilir.

Sizi aramamızı ister misiniz?

Nureste Kavitasyon Uygulamaları Değişimlerini İnceleyin

Nureste Estetik & Güzelik merkezimizi tercih etmiş üyelerimizin kavitasyon uygulamaları süreçlerini ve uygulama yorumlarını inceleyin.

Select Language »