Fevzipaşa Caddesi, No:27, Kat:4, Fatih, İstanbul

Lenf Drenaj

Herkes sağlıklı bir yapıya sahip olmak ister. Hareket etmek, sağlıklı beslenmek ve beyin rahatlığı gibi etkenler sağlıklı olmak için tek başına yeterli değildir. İç organların temizliğinde sorumlu olan ve atıkları toplamaya yarayan lenf sistemi de sağlıklı olmanın temel koşullarından biridir.

Lenf sistemi sayesinde vücudun bağışıklığı artarak tüm hastalıklara karşı daha dirençli hale gelirsiniz. Bu sayede daha sağlıklı bir bedene kavuşmuş olursunuz. Bunu sağlamak için de sizlere lenf drenaj uygulaması hizmeti veriyoruz. Şişkinliklerinizi gideren ve ödem atmanızı sağlayan uygulamamızdan yararlanmak istemez misiniz? Cevabınız evet ise bizi hemen arayarak hizmetlerimiz hakkında geniş bilgiler edinebilirsiniz.

Kan dolaşımına paralel olarak çalışan lenf dolaşımı bir nevi vücudunuzun kirli atık sistemidir. Cildinizin yüzey kısmına yakın olan birçok kılcal kan damarı, deri altına sürekli olan su ve protein sızdırmaktadır. Deri altındaki bu sıvının toplanma görevi lenf sisteminindir. Cilt altından toplanan bu su ve proteinler, lenf kanallarında lenf sıvısının oluşmasına neden olmaktadır.

Lenf kanalları görevini yerine getiremediği zaman protein ve su sıvıları birikerek vücutta ödem oluşmasına neden olur. Ödem nedeni ile lenf kanalları iyice tıkanarak farklı hastalıkları meydana getirir. Bedenin herhangi bir yerinde görülebilen ödem, özellikle kollar ile bacaklarda görülür. Bu durumda ödem görülen yerlerde ağrılar da meydana gelir.

Özellikle ödemin atılmasında etkili olan lenf drenaj uygulamasında cilt yüzeyine hafif ve ritmik bir masaj işlemi yapılır. Lenf sıvılarının akışını hızlandırarak şişkinliğinizi en aza indiren lenf drenajı, rahatlamanıza da yardımcı olur.

Lenf akımının desteklenmesini sağlayan lenf drenaj işlemi, ödem nedeni ile meydana gelen şişkinliğinizi azaltarak vücudunuzu bakteri, toksin ve mikroptan arındırır. Kısa sürede bedeninizin güçlenmesi sağlanarak hem ruhen hem de sağlık yönünden daha konforlu bir yaşam sürersiniz.

Lenf bezlerine çok hafif bir baskı uygulanması ile yürütülen lenf drenajında kullanılan baskı ve yön çok önemlidir. Uygulamanın etkili sonuç vermesi için deneyimli kişilerin bu masajı yapması gerekir. Sektörün köklü isimlerinden olarak siz değerli müşterilerimize alanında uzman bir ekip ile hizmet veriyoruz.

Sizi aramamızı ister misiniz?

Nureste Lenf Drenaj Uygulamaları Değişimlerini İnceleyin

Nureste Estetik & Güzelik merkezimizi tercih etmiş üyelerimizin lenf drenaj uygulamaları süreçlerini ve uygulama yorumlarını inceleyin.

Select Language »