Fevzipaşa Caddesi, No:27, Kat:4, Fatih, İstanbul
Buz-Lazer-Nasıl-Yapılıyor (1)
Buz Lazer Nasıl Yapılıyor?

Kadınların en büyük sorunlarından biri de istenmeyen tüylerdir. Eski zamanlarda ağda ve tıraş gibi ağrı veren ve cildi tahriş eden yöntemler ile bu tüylerden kurtulmaya çalışılırdı. Ancak günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile beraber yeni nesil yöntemler geliştirilmiştir. En kısa sürede ve etkili bir şekilde sonuçlar veren buz lazer tekniği ile istenmeyen tüylere veda edebileceksiniz. Bu yeni teknoloji ile tanışarak kalıcı bir pürüzsüzlük elde edebilirsiniz.

Buz Lazer Sistemi Nedir?

Epilasyon sistemlerinde çığır aşan buz lazer sistemi ile kalıcı pürüzsüzlük sağlanmaktadır. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için senelerdir lazer epilasyon yöntemleri kullanılıyordu. Ancak her cilt renginde aynı başarı sağlanamıyor ve kişide acı hissi uyandırıyordu.

Teknolojik gelişmelerin durdurulamadığı günümüzde açık renkli ve ince tüylerde bile büyük bir başarı sağlanan yeni sistem ilgi görmektedir. Her mevsim uygulanan buz lazer sisteminde, ileri teknoloji soğutucu mekanizma kullanıldığı için tamamen acısız bir işlem ile tüylerinizden tamamen kurtulmanız sağlanır. Peki, işlem nasıl yapılır

Buz Lazer Sistemi Nasıl Uygulanıyor?

Konforlu ve iş bitirici özelliği ile dikkat çeken yeni yöntem birkaç süreçten oluşmaktadır. Öncelikle işlemin uygulanacağı alan temizlenir. Temizleme işlemi sonrasında tüyler kısaltılır ve lazer yardımı ile taranır. Deriden geçen lazer enerjisi, pigment tarafından emilerek kıl kökleri etkisiz hale getiriliyor.
Eski lazer epilasyon yöntemlerinde özellikle bikini bölgesinde işlemler çok acılı olarak geçerdir. Ancak yeni nesil epilasyon ile ten renginiz ne olursa olsun ağrı ya da acı hissetmeden kalıcı sonuçlara ulaşabiliyorsunuz.

Yapılan klinik araştırmalar neticesinde ortalama olarak 6 seansta etkili sonuçlar alınmaktadır. Ancak kişinin cilt ve kıl yapısına göre bu süre azalabilir ya da artabilir. Eskiden bir seans tüm vücut için 90 dakika sürer iken yeni sistemde ortalama 30 dakika içerisinde işlem tamamlanıyor.

Lazer işleminden sonra günlük hayata hemen dönebilirsiniz. İşlem yapılan alan tahriş olmadığı için acı hissetmezsiniz ve sonrasında makyaj ürünlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yalnızca ilk gün çok sıcak su ile duş alınmamalıdır. Buz lazer sonrasında işlem yapılan bölgedeki kıl kökleri 3 – 10 gün içinde uzar ve dökülmeye başlar. Son derece etkili ve pratik olan bu yöntem ile daha az acı hissederek tüm tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

Leave a comment

Select Language »