Fevzipaşa Caddesi, No:27, Kat:4, Fatih, İstanbul

Akne Bakımı

Akne Bakımı

Bir cilt hastalığı olarak görülen akne veya diğer adıyla sivilce, özellikle ergenlik döneminde ortaya çıkar. Yağ bezi kanallarının cildin sahip olduğu yoğun yağ tabakası nedeniyle tıkanarak cilt dışına atılamaması durumunda sivilceler kendini gösterir. Vücudun çoğu zaman herhangi bir müdahale gerek duymadan tedavi ettiği sorun, kimi zaman profesyonel akne bakımı gerektirebilir. Kişilerin özellikle sosyal yaşamlarını olumsuz etkileyen durum; genetik faktörlerden hormon salınımına, bakterilerden yağ bezelerinin genişlemesine kadar farklı sebeplerle ortaya çıkar.
Hekimlerin verdiği topikal kremler veya ilaçlar bu sorun için bir çözüm kaynağı olmakla beraber;
* Cilt mezoterapisi
* Fraksiyonel lazer uygulamaları
* Kimyasal veya bitkisel peeling
* Cilt bakımı tedavisi de etkili ve kalıcı sonuç almak isteyenlere tavsiye edilir.

Akne oluşumunun önlenebilmesi için;
yorgunluk ve stresten uzak kalmak gerekir. Günlük hayatın bir parçası olan dengesiz beslenme ve düzensiz uyku da akne oluşumunu tetikleyen nedenler arasında sayılabilir. Kan dolaşımını hızlandırmaya yarayan günlük egzersiz düzeni, cilt temizliği, yeterli sıvı tüketimi, kişisel bakıma gösterilen özen ve güneşin istenmeyen etkilerinden korunma sivilce oluşumunun önüne geçmek isteyenlerin dikkat etmesi gereken kurallar arasında gösterilebilir.

Enjeksiyon yöntemiyle cilde ihtiyaç duyduğu nemin verildiği cilt mezoterapisi seanslarıyla akne bakımı istenen hedefe kolay bir şekilde ulaşır. Cildin en alt dokularına erişim imkanı sunan bu yöntemle deri beslenir ve hava alma imkanını yakalar.

Fraksiyonel lazer; akne izlerinin, sivilceden kaynaklanan çukurların ve yara gibi deride oluşan izlerin tamamen yok edilmesinde kullandığımız etkili bir yöntemdir.

Kimyasal veya bitkisel peeling; daha çok cildin üst tabakasının tedavisinde etkilidir. İlk olarak siyah ve beyaz noktaların ardından da ciltte oluşan lekelerin giderilmesi için tercih edilir. Bitkisel peeling de 2-3 hafta aralıklarla yapılan ortalama 10 seans sonunda istenen sonuca etkili ve kalıcı bir şekilde ulaşılabilir.

Cilt bakımı tedavisi; özellikle cilt mezoterapisi uygulamalarından sonra kalıcı bir etkinin görülmesi için tavsiye edilir. Kişiye özel olarak programladığımız akne bakımı hizmetlerinden yararlanarak siz de pürüzsüz, canlı, enerjik ve genç bir görünüm kazanabilirsiniz.

Sizi aramamızı ister misiniz?

Nureste Akne Bakımı Uygulamaları Değişimlerini İnceleyin

Nureste Estetik & Güzelik merkezimizi tercih etmiş üyelerimizin akne bakımı uygulamaları süreçlerini ve uygulama yorumlarını inceleyin.

Select Language »