Fevzipaşa Caddesi, No:27, Kat:4, Fatih, İstanbul

Dermapen Tedavisi Nedir?

Bu tedavi sistemi, ciltte kontrollü bir şekilde tahribat oluşturma ilkesine dayanılarak üretilen bir sistemdir. Dermapen tedavisi esnasında, cilde dikey şekilde birden fazla iğne kullanılarak mikro kanallar açılmaktadır. Dermapen, titreşimli ve otomatik iğneleme uygulaması sayesinde ağrı ve acı oluşmasını azaltırken, tedavinin etkinliğini arttırır.

IPL ve Kimyasal Peeling, Fraksiyonel Lazer Tedavisi gibi kombine uygulamalar imkanı sağlayan Dermapen, bu tedavilerden de daha olumlu sonuçlar alınmasını sağlar.

Dermapen, son zamanların en çok tercih edilen cilt gençleştirme yöntemlerinden biridir. Tüm cilt tedavisi ilaçları, cilt vitaminleri ve PRP uygulamalarıyla kombine olarak yapılabilmektedir. Kullanılan ilaç ve vitaminlerin, PRP’nin, cilt tarafından tamamına yakın oranda emilmesini sağlayan Dermapen, bu faydası sayesinde tedavi esnasında kullanılan tüm solüsyonların etkinliğini arttırmaktadır. Bu özellikleri sayesinde de, oldukça cazip bir tedavi uygulamasıdır.

Dermapen tedavisi öncesinde, cilt yüzeyi makyaj artıkları ve kirden derinlemesine arındırılır ve dezenfekte edilir. Dermapen cihazının 0,02 mm ultra ince mikro iğneleri ile deri yüzeyinde minik kanallar açılır ve cildin iyileşme mekanizmalarının tetiklenmesi sağlanır. Uygulama yaklaşık 30 ila 40 dakika kadar sürer. Dermapen işlemi esnasında kollajen ve elastin sentezi sağlanarak, cildin sıkılığı ve elastikiyeti oluşturulur.

-Akne ve aknenin sebebiyet verdiği izlerin tedavisinde,
-Saç kaybı ve kellik tedavisinde,
-Genişlemiş gözeneklerin daraltılmasında,
-Çatlak tedavisi,
-Güneşin etkisinden dolayı hasar görmüş ciltlerin tedavisinde,
-Yüzde oluşan ince çizgilerin tedavisinde,
-Morluk ve torbalanma gibi göz çevresi sorunlarında,
-Siğil tedavisinde,
-Boyun ve dekolte bölgesinde oluşan sarkmalarda Dermapen tedavisi uygulanmaktadır.

Dermapen tedavi sürecinde, uygulanan birçok cilt yenileme yöntemlerine göre çok daha kısa sürede olumlu etkiler gözlenmektedir. 30 ile 40 dakika uygulanan tedavi sürecinin ardından, birkaç gün içinde ciltteki olumlu etkileri gözlenmeye başlanır. Bu yöntemin uygulama aşamaları, oldukça özen ve itina gerektirir.

Vücudun herhangi bir bölgesinde meydana gelen doku kaybı veya vücuttaki problemli bölgelere kolaylıkla uygulanabilmektedir. Hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilen bir tedavidir. Tedavi sürecini en cazip kılan özelliklerinden birisi de, tedavi süresinin ardından iyileşme sürecinin oldukça kısa olmasıdır.

Sizi aramamızı ister misiniz?

Nureste Dermapen Uygulaması Değişimlerini İnceleyin

Nureste Estetik & Güzelik merkezimizi tercih etmiş üyelerimizin dermapen uygulaması süreçlerini ve uygulama yorumlarını inceleyin.

Select Language »