Fevzipaşa Caddesi, No:27, Kat:4, Fatih, İstanbul
İğneli-Lazer-Epilasyon-Çok-Acıtıyor-Mu
İğneli Epilasyon Çok Acıtıyor Mu?

Bayanların tamamının yaşadığı en büyük sorunlardan biri de istenmeyen tüylerdir. Eskiden bu yana çeşitli yöntemler ile tüylerden kurtulmak istense de kalıcı sonuç elde edilmiyordu. Ancak sistemlerin gelişmesi ile beraber epilasyon yöntemlerinde de daha etkili ve kalıcı yöntemler geliştirilmeye başlanmıştır. Bunlardan biri de iğneli epilasyon olarak karşımıza çıkar. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için başvurulan bir yöntem olan iğneli epilasyonda, her kıl köküne kılların inceliğine uygun olan iğne ile girilir ve elektrik akımı verilerek kıl kökü tahrip edilir.

İğneli Epilasyon Nedir? Nasıl Yapılır?

Hangi işlem olur ise olsun başarı sağlanması için düzenli olarak tekrar edilmesi gerekir. İğneli epilasyonda da durum aynı şekildedir. Düzenli olarak seanslara katılmak başarı oranını artırır. Elektroliz epilasyon da denen bu yöntem kesinlikle lazer işlemi değildir. Lazer işleminden farklı olarak kıl köklerine teker teker epilasyon uygulaması yapılmaktadır.

Yaklaşık olarak 120 yıllık bir geçmişi olan iğneli epilasyonun % 100 sağlıklı ve kalıcı olması bu işleme olan ilgiyi artırmaktadır. İğneli epilasyonda cilde ince bir iğne batırılmaktadır. Her işlemde değiştirilen iğneler kişiye uygun olarak seçilir.

İğne tam olarak kıl köküne batırılır. İğne batırma işleminden sonra kişinin kıl kökünün yapısına göre elektrik enerjisi verilerek kıl kökü tamamen parçalanır. Bu sayede kıl yerinden çıkarılmış olur. Her kıl kökü için tek tek aynı işlem uygulanır. Lazer işleminin seanslarına göre fiyatı daha düşük olan iğneli epilasyonda ortalama 10 – 25 seansta işlem tamamlanmaktadır.

İğneli epilasyonun en büyük avantajı, her cilt tipine ve tüy rengine uygulanmasıdır. Normal lazer sistemi ve diğer epilasyon sistemlerinde koyu tenli kişilerde yüksek başarılar elde edilir. Ancak iğneli lazerde her cilt renginde aynı kalıcı başarı elde edilir.

İğneli Lazer Sistemi Ağrılı Mıdır?

Günümüzde bile kullanılan en verimli epilasyon yöntemlerinden biri olan iğneli epilasyon işleminden genelde korkulur. Vücuda iğnenin batırılacak olması sizleri korkutmasın. İşlem öncesinde anestezik kremler kullanıldığı için hissedilecek ağrı çok azdır ve dayanılabilecek seviyededir.

Herkesin acı eşiği farklıdır. Bu nedenle hissedilen acılar değişebilir. Ancak iğneli epilasyonda öncelikle acıyı azaltması için kremler kullanılır. Bu sayede işlem esnasında duyulan acı daha dayanıklı hale gelmektedir.

Leave a comment

Select Language »