Fevzipaşa Caddesi, No:27, Kat:4, Fatih, İstanbul

Kıl Tekniği

Kıl Tekniği Nedir?

Kıl tekniği,  var olan kaşların içine ince kıl çizimleri uygulayarak, organik boyaların yerleştirilme işlemidir. Bu işlem, tek kullanımlık hijyenik iğnelerle yapılır. Dövmeden farkı ise, cildin bir kat altına uygulama yapılmasıdır. İstenilen kaş şekli, ince kıl çizimleri yapılarak biçimlendirilir.

Kıl tekniği ile kaş şekillendirilecek bölge, iyice temizlendikten sonra dezenfekte işlemi yapılır. Arındırma işlemi sonrasında, kişinin isteği doğrultusunda uzmanımızın görüşüyle birlikte karar verilerek, ön çizim işlemi yapılır. Ön çizim sayesinde sonuç, tam da istenildiği gibi olur.

Genellikle acı ve ağrı duyulmayan bir işlem olmasına rağmen, kıl tekniği esnasında lokal anestezi uygulanmaktadır. Kaşlar, yüzdeki ifadeyi belirleyen en önemli etkenlerden biridir. Bundan dolayı biçimine, rengine, uzunluğuna ve kısalığına dikkat edilerek, kaş tasarımı yapılır. Kaş rengi seçimi yapılırken, kişinin kaş kılı rengi, saç rengi ve ten rengi dikkate alınarak, uygun renk tespit edilir. Uygulamanın yapılacağı alana yakın bir noktaya renk sürülür ve yüzde nasıl durduğuna bakılarak, en uygun renk tespit edilir.

Şehir hayatının, yoğun iş temposundan zaman kazanmak isteyen kadınlara,
Kaşında şekil bozukluğu olanlara,
Kaşında seyreklik olanlara,
Kaşına kavis vermek isteyenlere,
Akmayan kaş şekline sahip olmak isteyenlere,
Kemoterapi sonrasında, kaşında dökülmeler olan hastalara, kıl tekniği uygulanabilir.
Uygulama yapıldıktan sonra, kişi günlük yaşantısına devam edebilir ve işine gidebilir.

Kıl Tekniği uygulamaları, kaşın yapısına ve kılların yoğunluğuna göre ortalama 2 saat sürmektedir. İlk seanstan yaklaşık 3-4 hafta sonra kontrol amacıyla 1 seansa daha  gelinir. Kıl tekniği uygulamasından sonraki 7 gün, kaşın su ile teması engellenmelidir.

Bu işlemin kalıcılığı, kişinin cilt yapısıyla ilgili olmakla beraber, cilt tipi de önemli bir etkendir. Uygulamayı yaptıran kişi kuru veya karma bir cilt yapısına sahipse, bu teknikle şekillendirilen kaşların kullanım süresi daha uzun olur. Fakat ortalama 2 sene ciltte kalır. 2 senenin ardından boya ciltten tamamen atılmaktadır. İstenildiği taktirde, kıl tekniği işlemi tekrar yapılır.

Sizi aramamızı ister misiniz?

Nureste Kıl Tekniği Uygulaması Değişimlerini İnceleyin

Nureste Estetik & Güzelik merkezimizi tercih etmiş üyelerimizin kıl tekniği uygulaması süreçlerini ve uygulama yorumlarını inceleyin.

Select Language »