Fevzipaşa Caddesi, No:27, Kat:4, Fatih, İstanbul

Botox Uygulamaları

Botox Uygulamaları

Güzel ve daha genç görünmek isteyenlerin sıklıkla başvurdukları botox işlemi, son derece basit bir uygulamadır. Uzman ellerde etkili sonuçlar elde edilebilir. Özellikle yüz ve boyun bölgesindeki istenmeyen kırışıklıklardan kurtulmak istiyorsanız siz de hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Hızlı ve güvenilir bir uygulama olan botoxun bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Ortalama 8 ay boyunca etkin bir kullanım sağlayan işlem belli bölgelerde uygulanabilir.

Cerrahi olmayan kozmetik uygulama; yüz, boyun, kaş arası ve göz çevresindeki orta ve derin kırışıklıkların giderilmesi için en ideal çözümdür. Küçük bir iğne yardımıyla yapılan tedaviden sonra mimiklerde herhangi bir kayıp yaşanmaz. Aslında bir protein olan botox maddesi, kozmetik alanda en çok tercih edilen uygulamalar arasında gösterilebilir. İlacın sadece uygulama bölgesinde etki gösteriyor olması sorunsuz ve risksiz bir kullanım alanı yaratır.

Uygulamanın ardından etkiler ilk 72 saat içinde gözle görülür. Ter ile vücuttan atılan botox maddesinin ömrü bu nedenle kişiden kişiye değişiklik gösterir. Yüz bölgesine yapılacak işlemler ortalama 20 dakika içinde tamamlanır. İşlem sonrasında ilgili bölgede görülen hafif kızarıklıklar kısa süre içinde ortadan kaybolur.

İstemsiz kas kasılmalarına bağlı hareket bozuklukları, spastisite ve hemifasiyal spazmlarda tedavi yöntemi olarak tüm dünyada en çok tercih edilen işlem botoxdur. Bunun yanı sıra kalıcı bir güzellik ve yaşla birlikte gelen izlerden kurtulmak isteyenler de sıklıkla bu yönteme başvururlar. Uygulama isteyen herkese yapılabileceği gibi; hamileler, emziren anneler, kas problemi yaşayanlar ve kemoterapi tedavisi görenler için önerilmez.

Uygulamanın ardından bölgenin dış etkenlere karşı korunması tavsiye edilir. Ağır spor, kuaför, hamam veya sauna gibi merkezlere gidilmemesi ve uyku esnasında özellikle sırt üstü yatmaya özen gösterilmesi beklenen etkinin maksimum seviyede görülmesi için son derece önemlidir. Farklı cilt tiplerine botox işlemi uygulanabilir. İşlemin ağrısız geçmesi için bölgeye anestezik kremler sürülür. Tedavi esnasında dik pozisyonda durulur. İşlemin arından 2 saat boyunca yine dik pozisyonda durmak ve enjeksiyon yapılan bölgeye hafif masaj yapmak ilacın etkisinin en iyi şekilde görülmesini sağlar.

Sizi aramamızı ister misiniz?

Nureste Botox Uygulamaları Değişimlerini İnceleyin

Nureste Estetik & Güzelik merkezimizi tercih etmiş üyelerimizin botox uygulaması süreçlerini ve uygulama yorumlarını inceleyin.

Select Language »