Fevzipaşa Caddesi, No:27, Kat:4, Fatih, İstanbul

Örümcek Ağı

Örümcek Ağı Uygulamaları

Yaşlanma belirtilerinin ilk fark edildiği yer, genellikle yüz bölgesidir. Zaman ilerledikçe yüzde, boyunda ve vücutta sarkmalar ve kırışıklıklar oluşmaya başlar.  Bunun başlıca sebebi ise, yüzdeki kolajen ile hacmin azalması ve yer çekimidir. Örümcek ağı ile yüz germe, yapılan cerrahi operasyonlara bir alternatif olarak görülebilir. Yüz ve boyun başta olmak üzere, vücudun farklı bölgelerine uygulanabilen bir tekniktir.

İnsan dokusuyla uyumlu olan ve yıllardır cerrahi operasyonlarda kullanılan iplerin, ince bir kanül yardımıyla cildin alt tabakasına yerleştirilen bir tekniktir. Örümcek ağı tekniği ile ameliyatsız yüz germe, yüze form kazandırma ve canlandırma işlemi yapılır. Bu teknik, hücre yenilenmesi etkisi yaratarak cilt kalitesini arttırmaktadır.

Kaş, göz kapağı ve yanak sarkmalarında,
Alın germede,
Dudak çevresinde meydana gelen form kayıplarında,
Deforme olmuş çene çizgisinin düzeltilmesinde,
Alt göz kapağı çevresinde oluşan kırışıklıklarda,
Boyun germede,
Kaş kaldırmada,
Gıdı oluşumlarında,
Bacak içleri, sarkmış kol altları ve karın bölgesindeki cildin sıkılaştırılması için, örümcek ağı tekniği kullanılmaktadır.

Örümcek ağı işlemine uygun bir aday olup olmadığına, estetik cerrah tarafından yapılan ön muayeneden sonra karar verilir. Ağrısız ve acısız bir işlem olan bu metot, çok kısa sürede uygulanır.

Uygulamada kullanılan ipler, insan vücuduna zararı olmayan ve kendiliğinden çözünebilen iplerdir. Güvenli ve oldukça kolay bir yöntem olan Örümcek ağı tekniği sonucunda, hızlı bir iyileşme gözlenir. Yöntem, lokal anestezi altında yapılır ve her hangi bir iz bırakmaz. Örümcek ağı tekniği, 2 yıl etkisini korur ve gerekli görüldüğü durumlarda tekrarlanabilir. Hem kadınlara hem de erkeklere güvenle ve başarıyla uygulanabilir.

İşlem süresi, uygulama bölgesine ve kullanılan iplerin sayısına göre değişebilmektedir. Tüm yüz bölgesi 15-20 dakika içinde, farklı vücut bölgeleri ise yaklaşık 20-25 dakika sürmektedir.

Uygulama sonrasında görülen herhangi bir komplikasyon yoktur. Ancak morarma ve şişmeler görülebilir. Morarma ve şişmeler, 4-5 gün içerisinde tamamen yok olur.

Sizi aramamızı ister misiniz?

Nureste Örümcek Ağı Değişimlerini İnceleyin

Nureste Estetik & Güzelik merkezimizi tercih etmiş üyelerimizin örümcek ağı uygulaması süreçlerini ve uygulama yorumlarını inceleyin.

Select Language »