Fevzipaşa Caddesi, No:27, Kat:4, Fatih, İstanbul

Saç Ekimi

Saç Ekimi Uygulamaları

Hormonal etkenler, genetik yapılar ve ilerleyen yaş gibi nedenler ile birçok kişide saç dökülmesi sorunu meydana gelir. Herkes gür ve sağlıklı saçlara sahip olmak ister. Ancak bu çoğu zaman mümkün olamıyor. Günlük olarak belirli bir miktar saç dökülmesi normaldir. Ancak dökülen saç miktarı normal değerlerin üzerine çıktığında kişi kellik sorunu ile karşı karşıya kalır. Bu durum sosyal yaşamı etkileyerek kişinin psikolojisinin bozulmasına neden olabilir.

Saç dökülmesi sorunu için geçmişte birçok tedavi denenmiş olsa da, hiçbir tedavi hızlı ve kalıcı sonuç vermedi. Teknolojinin ilerlemesi ile beraber saç dökülmesi sorununa saç ekimi yöntemi ile kalıcı tedavi sağlanmaya başlamıştır. Son derece kolay bir şekilde yapılabilen ekim işlemi sayesinde kısa sürede istediğiniz saçlara kavuşabilirsiniz. Bu konuda alanında uzman olan bir ekip ve son teknolojik cihazlar ile en iyi hizmeti sunuyoruz.

Kişiye özel olarak uygulanan saç ekimi işleminde kişinin kendi saçlarından alınan saç kökleri kullanılır. Bu sayede işlem sonrasında tamamen doğal görünen bir sonuç elde edilmiş olur. Geleneksel yöntemlere göre çok daha başarılı ve doğal sonuçlar sunan saç ekim işlemi sayesinde kellik sorunu yaşayan kişiler bu sorunlarından kısa sürede kurtulmaktadır.

Hem erkek hem de kadınlara uygulanabilen saç ekimi öncesinde kişinin saç analizi yapılır. Bu analiz ile kellik olan bölüme ne kadar saç kökü ekilmesi gerektiği belirlenir. Bu aşamada kişinin saç yapısı, ön alın çizgisi ve alınacak saç köklerinin sayısı belirlenir.

Saç ekim yönteminde 2 farklı işlem uygulanabilmektedir. Bu işlemlerden hangisi hastamız için uygun ise o yöntemi uyguluyoruz. Alınması gereken saç kökleri, kişinin saçlarının daha yoğun olduğu ense ve kulak arkası kısmından teker teker alınır. Alınan saç kökleri yine teker teker kellik yaşanan bölüme ekilir.

Saç ekim işleminden sonra hastanın bir süre dikkat etmesi ve güneşe maruz kalmaması gerekir. Düzenli kontroller ile genel durum izlenir. Kısa sürede günlük yaşamına dönen hastalarımız son derece konforlu ve rahat bir operasyon geçirmenin keyfini sürer.

Ekim işleminde kişinin kendi doğal saç kökleri kullanıldığı için çıkan yeni saçların tekrar dökülme gibi bir sorunu ile karşılaşmazsınız. Profesyonel bir ekip ile sunduğumuz hizmetlerimiz sayesinde artık kellik kader olmaktan çıktı. Bizi istediğiniz zaman arayarak hayalini kurduğunuz gür saçlara kavuşabilirsiniz.

Sizi aramamızı ister misiniz?

Nureste Saç Ekimi Değişimlerini İnceleyin

Nureste Estetik & Güzelik merkezimizi tercih etmiş üyelerimizin saç ekimi uygulaması süreçlerini ve uygulama yorumlarını inceleyin.

Select Language »