Fevzipaşa Caddesi, No:27, Kat:4, Fatih, İstanbul

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapi Uygulamaları

Saç Mezoterapi; saçın sağlıklı olabilmesi için gerekli olan proteinlerin, minerallerin ve vitaminlerin, saçlı deri bölgesine enjekte edilme işlemidir. Bu işlem, çok ince uçlu iğneler kullanılarak yapılır. Saç mezoterapi işlemindeki genel prensip, kıl köklerini besleyen antioksidanların, vitaminlerin ve kan dolaşımını arttırıcı özelliği olan ilaçların, direk kıl köklerine enjekte edilmesidir. Böylece hücresel metabolizmada uyarılma işlemi başlatılır ve uygun zemin hazırlanmış olur.

İlk aşamada hastanın saçlı derisi, yaklaşık 15 dakika kadar Ozanlı sıcak su buharına tabi tutulur. Bu buhar, saç derisinin yumuşaması sağlayarak, ilaçların deri içine daha iyi nüfuz etmesini sağlar. Ayrıca işlem yapılacak olan tüm bölgede acı duyma olasılığını azaltır.

İkinci aşama, saç mezoterapi tabancası kullanılarak yapılır. Önce saçlı deri bölgesine acı duymayı önleyen ilaçlar sürülür. Mezoterapi için özel olarak kullanılan enjektörün ucuna, 4 mm’lik özel mezoterapi iğnesi takılarak, saçlı deri içine yaklaşık 300 iğne yapılır. Yapılan bu iğneler, deriye daha önceden sürülen ilaçlar sayesinde acı vermez. Yapılan bu işlem, yaklaşık 3 dakika kadar sürer.

Saç Mezoterapi işlemindeki üçüncü aşama, saçlı deri bölgesine ilaç enjekte edilme aşamasıdır. Saç köklerine enjekte edilecek olan ilaçlar, 6 mm’lik özel iğnelerle yapılır. Bu işlem yaklaşık 3 ile 5 dakika kadar sürer.

Son aşamada saçlı deri özel bir solüsyon kullanılarak yıkanır ve iyice kurulanır. Saç derisi tamamen kurumadan, özel bir kür uygulanır. Uygulanan bu kür, henüz açık olan iğne deliklerinden emilir. Ayrıca bu kür, lokal anestezik özelliğinden dolayı, saç mezoterapi sonrasında oluşabilecek ağrıları engeller.

 

Hem kadınlara hem de erkeklere saç mezoterapi uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra;

Saç dökülmesi sorunu yaşayanlar,
Saçlarında zayıflık ve incelme olanlar,
Ailesinde saç sökülmesi hikayesi olanlar,
Saçların geç uzaması sorunu ile karşı karşıya olanlar,
Diyet esnasında aniden saç kaybı yaşayanlar,
Kemoterapi sonrasında saçlarını yitirenler,
Gebelik sonrasındaki saç kayıplarını telafi etmek isteyen kadınlara saç mezoterapi uygulanmaktadır.

Saç Mezoterapi işlemi, saç kayıplarının yoğunluğuna göre değişmekte olup, ortalama 10 seans yapılır. Seanslar başlangıç olarak 1 veya 2 haftada bir yapılır. Daha sonra ise seans araları 3 ila 7 hafta kadar açılabilir.

Sizi aramamızı ister misiniz?

Nureste Saç Mezoterapisi Değişimlerini İnceleyin

Nureste Estetik & Güzelik merkezimizi tercih etmiş üyelerimizin saç mezoterapisi uygulaması süreçlerini ve uygulama yorumlarını inceleyin.

Select Language »